x
شعار سال

تعمیرات اساسی تجهیزات واحد شماره 2 بخاری نیروگاه

شنبه 02 آذر 1398
بازدید: 216 بار

کندانست بوستر پمپ واحد شماره 2 بخاری نیروگاه شهید رجایی، با استفاده از ظرفیت های داخلی تعمیر اساسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علی فرهور مدیرعامل این شرکت با اشاره به ظرفیت های فنی و تخصصی نیروگاه در انجام تعمیرات و بازسازی انواع تجهیزات واحدها گفت: برای تداوم تولید برق مطمئن و کمک به پایداری شبکه سراسری تولید، تجهیزات واحدهای نیروگاهی، همواره نیازمند بررسی و شناسایی معایب احتمالی است تا اشکالی در تولید انرژی الکتریکی ایجاد نشود؛ از این روی، متخصصان نیروگاه با اقدام به موقع در انجام تعمیرات لازم، نقش مهمی در دستیابی به این هدف دارند.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی افزود: در تازه ترین اقدام، متخصصان تعمیرات، کندانست بوستر پمپ واحد شماره 2 بخاری را که دچار اشکال شده بود، به طور کامل، تعمیر اساسی نمودند که پس از انجام موفقیت آمیز آن، تجهیز فوق وارد چرخه فعالیت شد.

تعمیرات این تجهیز در 2 حوزه مکانیک و الکتریک به انجام رسید که در بخش مکانیک، دمونتاژ یاتاقان ها، دمونتاژ مکانیکال سیل ها، جداسازی پوسته، جوشکاری، سنگ زنی، ترمیم محل های خوردگی در پوسته و ...، مهم ترین اقداماتی بود که از سوی متخصصان امور مکانیک نیروگاه بخار به انجام رسید.

در بخش مربوط به تعمیرات الکتریک هم متخصصان و کارشناسان تعمیرات این امور توانستند پس از جداسازی پوسته و یاتاقان ها و بیرون آوردن روتور الکتروموتور، اقدام به انجام انواع تست های الکتریکی نمایند تا از صحت عملکرد آن، اطمینان کسب کنند.

کنداست بوستر پمپ، تجهیزی است که در واحدهای بخاری برای تقویت دریافت سیال آب از کندانسور واحد، استفاده می شود.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید