x
شعار سال

تشریح فعالیت های کارگاه سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
بازدید: 249 بار

فعالیت های جاری در کارگاه سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی از سوی مسئول این حوزه تشریح شد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، محمد افشار رییس اداره تعمیرات تاسیسات و کارگاه سیکل ترکیبی در تشریح اقدامات انجام شده در کارگاه این نیروگاه گفت: با توجه به اجرای برنامه های تعمیرات واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و ضرورت آماده سازی این واحدها برای تولید برق پایدار، کارکنان و متخصصان کارگاه، اقدام به تعمیر، ساخت و بازسازی قطعات و اقلام مربوط به تجهیزات این واحدها نموده اند. 
افشار در این باره افزود: در فرآیند تعمیرات واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی، 2 دستگاه کنترل والو توربین بخار که از تجهیزات مهم این واحد محسوب می شود، دارای نشتی داخلی بود که از سوی متخصصان کارگاه مورد تعمیر قرار گرفت؛ به طوری که یک دستگاه کنترل والو، به طورکامل رفع عیب شد و کنترل والو دیگر نیز در مراحل پایانی تعمیر قرار دارد. 
رییس اداره تعمیرات تاسیسات و کارگاه سیکل ترکیبی نیروگاه در ادامه بیان داشت: از دیگر فعالیت های این حوزه، تعمیر کنترل والو مسیر بخار کمکی و اجکتور واحد شماره یک بخاری است که با استفاده از ظرفیت تخصصی کارکنان کارگاه سیکل ترکیبی، تعمیر و به چرخه فعالیت بازگشت. 
ساخت درب پوش مربوط به انتهای «شفت» پمپ مسیر خنک کاری واحد شماره 3 بخاری، رفع اشکال کنترل والو «درین توربین» واحد شماره یک بخار، تعمیر کنترل والو مربوط به آب اسپری سوپرهیتر بویلر شماره یک به همراه بازسازی تجهیز «گلند» آن و ساخت مهره قفل کن در این والو، از دیگر اقدامات متخصصان کارگاه سیکل ترکیبی در آماده سازی واحدهای این نیروگاه برای تولید برق پایدار است. 
افشار، یکی از مشکلات مربوط به نیروگاه سیکل ترکیبی را که با توانمندی داخلی و همراهی امور HSE برطرف شد، ساخت و جاگذاری تله های «مگس گیر» دانست. 
وی در این باره گفت: وجود چند کارگاه مرغداری در منطقه و در پی فعالیت های این مرغداری ها، وجود حشرات مزاحم(مگس)، مشکلاتی برای کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی ایجاد کرده بود که با هم اندیشی امور HSE، اقدام به ساخت تله های مگس گیر نموده و در مکان های مختلفی نصب نمودیم که این روش تاکنون موجب کاهش حضور این حشرات شده است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید