x
شعار سال

تداوم تعمیرات واحد شماره 3 بخاری نیروگاه

پنجشنبه 28 فروردین 1399
بازدید: 313 بار

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، تعمیرات واحد شماره 3 بخاری نیروگاه با توان نامی 250 مگاوات، طبق برنامه پیش بینی شده و با اجرای بخشی از فعالیت های آن، وارد مرحله تازه ای شده است.

بنا به این گزارش، به منظور بهبود وضعیت واحدهای نیروگاه برای تولید برق پایدار و کمک به شبکه سراسری تولید انرژی الکتریکی، واحد شماره 3 بخاری با توان 250 مگاوات، مطابق جدول زمانبندی، در حال انجام تعمیرات بازدید دوره ای قرار دارد.

بازدید از «براکت ژنراتور»، رفع نشتی از «پیک کولر» شماره یک، بازدید و رفع نشتی از والو موتوری مسیر خروجی بویلر فیدپمپ، رفع نشتی داخلی از والوهای درین«مین استیم»، رفع نشتی از دلتاهای برج اصلی، همچنین بازدید و رفع نشتی از درپوش هیتر شماره 6، «پکینگ گزاری» والوهای فشار قوی با هدف افزایش راندمان کاری و جلوگیری از خروج های اضطراری و نیز در ادامه، رفع نشتی از والوهای «مینیمم فلوی بویلر»، از مهم ترین فعالیت هایی است که از سوی متخصصان امور تعمیرات مکانیک توربین نیروگاه بخار، انجام شده و یا در حال انجام است.

همراه با این فعالیت ها، متخصصان حوزه فاین مکانیک این امور هم، به منظور چک عملکرد والوهای اصلی توربین و والو STCدمپرها، اقدام به رسم منحنی ویژگی این تجهیزات نمودند.

با انجام به موقع برنامه های تعمیراتی و بهره برداری مناسب از واحدهای سیزده گانه، نیروگاه شهید رجایی همواره از آمادگی بالای تولید برای کمک به پایداری شبکه سراسری برخوردار است.

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید