x
شعار سال

تداوم تعمیرات واحد شماره یک بخاری نیروگاه

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
بازدید: 305 بار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، واحد شماره یک بخاری نیروگاه به ظرفیت تولید نامی 250 مگاوات که به منظور انجام تعمیرات نیمه اساسی از شبکه سراسری خارج شده است، هم اکنون تعمیرات آن با استفاده از ظرفیت های داخلی و توسط متخصصان این نیروگاه در حال انجام است. 
طبق برنامه پیش بینی شده، در امور مکانیک، تعویض لوله های رهیت و فاینال سوپرهیتر، بازدید از (GAH)ها، بازدید از مشعل ها، اورهال یک دستگاه الکتروموتور 6/6 کیلوولت، بازدید از دمپرهای دستی و موتوری، بازدید از تجهیزات فاین مکانیک و ...، مهم ترین اقدامات این حوزه است که اکنون در حال انجام است. 
در حوزه های الکتریک و ابزاردقیق نیز متخصصان نیروگاه در این واحد، اقدام به انجام فعالیت های مرتبط  با این حوزه ها نموده اند که تا پایان این برنامه تعمیراتی، انواع تست های الکتریکی و ابزاردقیقی، بازدید از انواع ترانسفورماتورها، بازدید از تجهیزات ژنراتور و رله های حفاظتی، بازدید از جرقه زن ها و شعله بین ها و تست سیستم اطفای حریق ترانسفورماتورها، به انجام خواهد رسید. 
براساس برنامه تدوینی سالانه، تعمیرات واحدهای نیروگاه از ابتدای پاییز سال 98 با هدف کسب آمادگی تولید به ویژه در ایام پرمصرف و پیک تابستان، آغاز شده که هم اکنون به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید