x
شعار سال

تجهیزات نیروگاه شهید رجایی با تکیه بر سیاست ساخت داخل تامین می شود

دو‌شنبه 16 دی 1398
بازدید: 228 بار

تعداد 35 قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی در آذرماه امسال از سوی متخصصان داخلی، طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، تداوم تولید برق و کمک به پایداری شبکه سراسری انرژی الکتریکی، همواره نیازمند توجه به تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای نیروگاهی است که این مهم، در نیروگاه شهید رجایی با استفاده از دانش طراحی و توانمندی سازندگان داخل کشور، در حال انجام است.

مهران پوررمضان مدیر امور بازرگانی در توضیح این خبر گفت: تامین قطعات واحدهای سیزده گانه نیروگاه، از الویت های اساسی این شرکت است که این موضوع بنا به درخواست معاونت های تعمیرات، با استفاده از دانش طراحی متخصصان اداره ساخت داخل امور بازرگانی و با تکیه بر توانمندی سازندگان داخل کشور، پیگیری و انجام می شود.

مدیر امور بازرگانی نیروگاه افزود: در آذرماه امسال، توانستیم تعداد 35  قطعه و تجهیز کاربردی در واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی را طراحی و سپس توسط سازندگان داخلی تهیه نماییم که این مهم در پایداری تولید برق واحدها، نقش اساسی داشته است.

مهران پوررمضان با اشاره به فهرست اقلام و تجهیزات ساخت داخل در ماه آذر افزود: سه راهی مینیمم فلوی مربوط به تجهیز بویلر فیدپمپ های واحدهای سیکل ترکیبی، «CORE» جرقه زن واحدهای گازی،کابل ویبریشن یاتاقان های مربوط به واحدهای گازی، انواع بوش ها و قطعات گرافیتی و انواع قطعات الکترونیک و ابزار دقیق واحدهای سیکل ترکیبی و بخاری و ...، تجهیزاتی است که طراحی و تهیه نقشه های فنی آن در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اداره ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته و در واحدهای نیروگاه به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است فعالیت های اداره ساخت داخل نیروگاه شهید رجایی، مبتنی بر رویکرد درون زایی و با هدف کاهش وابستگی به شرکت های خارجی و به منظور کاهش هزینه های جاری انجام می شود.

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید