x
شعار سال

بازیابی تجهیزات سیستم مه پاش واحدهای گازی

یکشنبه 03 آذر 1398
بازدید: 314 بار

 

تجهیزات مربوط به سیستم قدیمی هوای خنک کن کمپرسور واحدهای گازی نیروگاه شهید رجایی، بازیابی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، متخصصان تعمیرات الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی، با استفاده از روش مبتنی بر الگوی 5R، اقدام به بازیابی قطعات و تجهیزات مربوط به سیستم قدیمی هوای خنک کن (FOG) کمپرسور واحدهای گازی  نمودند.

بنا به این گزارش، در پی نصب و بهره برداری از سیستم جدید هوای خنک کن کمپرسور واحدهای گازی نیروگاه شهید رجایی، تجهیزات مربوط به سیستم قدیمی آن،که پیش از این در این واحدها نصب شده بود، با استفاده از الگوی (5R)، سرویس کاری و بازیابی شد.

در فرآیند این عمل، تابلوهای قدیمی سیستم مه پاش واحدهای شماره 1 و 2 گازی، از سوی متخصصان امور الکتریک نیروگاه، دمونتاژ و تفکیک شده و سپس به منظور بهره برداری از آن، تجهیزات و قطعات این سیستم، کدگزاری گردید.

سرویس کاری و بازسازی قطعات معیوب و تحویل آن به انبار شرکت، برای ورود آن به چرخه مصرف، اقدام نهایی این امور بود که با موفقیت به انجام رسید.

استفاده از ظرفیت ها، دانش و توانمندی های موجود در شرایط تحمیل تحریم های اقتصادی و بکارگیری روش های مدیریت صحیح مصرف، روش اقتصادی مقرون به صرفه ای است که موجب کاهش هزینه های جاری و افزایش قابل توجه بهره وری خواهد شد.

همکاران فعال در اجرای این پروژه: محمدرضا نیلی و حسین راستگو

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید