x
شعار سال

بازگشت دوباره 250 مگاوات به شبکه سراسری تولید برق

شنبه 07 آبان 1401
بازدید: 87 بار

با اتمام یکی دیگر از برنامه های تعمیراتی واحدهای نیروگاه، واحد شماره سه بخاری دوباره به مدار تولید برق بازگشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حبیب شریفی مدیر نیروگاه بخار، در تشریح این خبر گفت: واحد شماره سه بخاری این نیروگاه به ظرفیت تولید نامی 250 مگاوات که مطابق برنامه 30 روزه به منظور انجام تعمیرات بازدید دوره ای  تجهیزات واحد  از مدار تولید خارج شده بود، پس از پایان فعالیت های تعمیراتی آن به شبکه سراسری بازگشت.

مدیرنیروگاه بخار افزود:  بازدید های مربوط به ژنراتور و سیستم تحریک، تست رله های حفاظتی ژنراتور ، بازدید از ترانس های کمکی و اصلی، بازدید از الکتروموتورهای6.6KV و بریکرهای 400 و انجام تست رله های مربوطه، بازدید و سرویس الکتروموتورهای 400ولت و پانل های الکتریکی مطابق برنامه سرویس و تعمیر دوره ای و همچنین بازدید از ترانس استیشنB و تست ظرفیت باطری های استیشن A,B از مهمترین فعالیت های تعمیراتی انجام شده توسط متخصصان امور تعمیرات الکتریک در این دوره از برنامه های تعمیراتی بوده است.

حبیب شریفی بیان داشت: در این برنامه تعمیراتی در حوزه تعمیرات ابزاردقیق نیز، کالیبراسیون وتنظیم ترانسمیترهای فشار درام و سطح درام، بازدید وکالیبراسون آنالایزهای جدید، کالیبراسیون وتنظیم لول ترانسمیترهای دی اریتور،  فلاشینگ و تنظیم لول سوئیچهای کندانسور، کالیبراسیون وتنظیم سوئیچهای فلوی برج اصلی، بازدید و تعمیر دوربین های کوره، بازدید آنالایزرها،تست سیستم اطفاء حریق، بازدید و سرویس پانلهای کنترل و منابع تغذیه و سایر فعالیت های ابزار دقیقی مطابق برنامه های پیش بینی شده از سوی متخصصان امور ابزاردقیق انجام شد.

مدیر نیروگاه بخار در ادامه اظهار داشت: یکی از اهداف مهم و برنامه ریزی شده در این برنامه تعمیراتی، تعمیر اساسی و بازسازی تجهیزات بویلربود، که در این خصوص با انجام ضخامت سنجی و تعیین تیوب های معیوب نسبت به برشکاری و تعویض تیوب ها با ضخامت کم در ناحیه ری هیتر در داخل کوره و هدر باکس اقدام گردید. همچنین پس از انجام عملیات سند بلاست و تمیزکاری، با جوشکاری ورق های کورتن، دیواره های کانال دود ترمیم و بازسازی گردید. از دیگر فعالیت های انجام شده در این بخش می توان به تعمیر و رفع عیب پوزیشنرهای STCD دمپرها، بازسازی و تعمیرسوت بلاورهای کوره، سرویس وآماده سازی مشعل های سوخت مایع جهت آمادگی برای فصل سرد و نیز تعمیر اساسی ایرهیتر های هر دو سمت شامل دمونتاژ بسکت ها و تعویض دیافراگم ها و شبکه های نگهدارنده بسکت ها، بازسازی سکتور پلیت ها و تعویض و تنظیم سیل ها اشاره نمود.

مدیر نیروگاه بخار در پایان با اشاره به تلاش های شبانه روزی همکاران تعمیرات و نیز زحمات همکاران امورهای بهره برداری و شیمی درانجام فعالیت های فرآیند خروج و راه اندازی واحد، ایزوله و به مدار آوردن تجهیزات، شستشوی ایرهیترها و … ، و ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات ارزشمند کلیه همکاران نیروگاه بخار، همراهی، همکاری و پشتیبانی همکاران سایر معاونت های نیروگاه را در انجام کامل و بموقع فعالیت های تعمیراتی قابل تقدیر دانست.

در حوزه مکانیک بجز فعالیت های بخش بویلر، تعمیرات اساسی یک دستگاه الکتروموتور CWP و سرویس و رفع اشکال یک دستگاه هیدرولیک کوپلینگ  BFP، و تعمیر و بازسازی والوهای معیوب سیکل نیز توسط متخصصان تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار انجام شد.

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR