x
شعار سال

بازسازی کامل کارت های الکترونیک واحدهای نیروگاه

شنبه 20 مهر 1398
بازدید: 296 بار

کارت های الکترونیک واحدهای نیروگاه شهید رجایی با استفاده از توان متخصصان این شرکت به طور کامل بازسازی و تعمیر می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، به منظور تامین برق مطمئن و کمک به پایداری شبکه سراسری تولید برق، واحدهای این نیروگاه با توجه به تعمیرات به هنگام و بهره برداری مبتنی بر استانداردهای لازم، از آمادگی بالایی برخوردار است که در این میان، تامین به موقع قطعات و تجهیزات الکترونیکی واحدهای آن، از دلایل مهم این پایداری است.

بنا به این گزارش، با توجه به گذشت نزدیک به 30 سال از راه اندازی واحدهای بخاری و بهره برداری مستمر از کارت های الکترونیکی واحدها، این قطعات نیاز به تعمیر و بازسازی مداوم دارد. این درحالی است کهتلاش متخصصان امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه در بازسازی کارت ها در شرایطی انجام می شود که به دلیل عدم تولید این نوع کارت ها در بازار خرید اقلام صنعتی و همچنین به علت تحریم های اعمالی علیه کشور، در حال حاضر تهیه آن مقدور نبوده و از این روی، بازسازی کارت های الکترونیک واحدهای بخاری در دستور کار امور تعمیرات ابزاردقیق شرکت قرار گرفته است.

گفتنی است تعداد بیش از 10 هزار کارت الکترونیکی در تجهیزات مختلف نیروگاه بخار به کار رفته است که متخصصان ابزاردقیق، پس از شناسایی کارت های معیوب، این قطعات را در آزمایشگاه، تعمیر نموده و یا در صورت لزوم، با استفاده از تکنیک مهندسی معکوس، نسبت به بازسازی آن اقدام می کنند.

کارت های الکترونیک، علاوه بر وظیفه کنترل و حفاظت تجهیزات واحدهای نیروگاه، شرایط لازم برای مانیتورینگ کمیت های مختلف مورد نیاز در اتاق های فرمان را برای رویت و کمک به بهره برداری صحیح، در اختیار قرار می دهد.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید