x
شعار سال

بازسازی کامل والوهای الکتریکی واحدهای بخاری با اتکا بردانش بومی کشور

سه‌شنبه 12 شهریور 1398
بازدید: 312 بار

تمامی والوهای الکتریکی واحدهای بخار نیروگاه شهید رجایی با تکیه بر ظرفیت های بومی و در داخل کشور بازسازی می شود.
 
تمامی والوهای الکتریکی واحدهای بخار نیروگاه شهید رجایی با تکیه بر ظرفیت های بومی و در داخل کشور بازسازی می شود. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، قطعات مربوط به والوهای الکتریکی موسوم به «سلونویید والو»، در چند سال گذشته با استفاده از ظرفیت های داخلی و با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان نیروگاه شهید رجایی و کشور، طراحی و ساخته می شود. 
بنا به این گزارش، والوهای الکتریکی«سلونویید والو» نیروگاه شهید رجایی، از قطعات حساس نیروگاهی است که به دلیل اعمال تحریم ها از سوی برخی کشورها، قابل تهیه نیست؛ بنابراین ضرورت تداوم فعالیت واحدها و اهمیت پایداری تولید برق، موجب شد تا متخصصان تعمیرات «فاین مکانیک» این نیروگاه، درصدد یافتن راهکاری برای تامین مطمئن این تجهیز مهم برآیند. 
این گزارش می افزاید، پس از بررسی ها و مطالعات فنی، متخصصان نیروگاه شهید رجایی موفق به طراحی و ساخت  قطعات معیوب بکاررفته در این تجهیزات مهم شدند و در برخی موارد که صرفه اقتصادی نداشت، اقدام به جایگزینی این تجهیزات با برندهای دیگر نمودند. 
والوهای الکتریکی«سلونویید والو»، از تجهیزات مهمی است که به دلیل حساسیت بالای سیستم های کنترلی، در این نوع تجهیزات به کار می رود. 
شایان ذکر است تعداد بیش از 1500  والو الکتریکی«سولنویید والو»، در 4 واحد بخاری نیروگاه نصب است که با تامین  این والوها از طریق ساخت داخل، به میزان قابل توجهی صرفه جویی ریالی و ارزی شده است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید