x
شعار سال

بازسازی انواع والو های آسیب دیده در نیروگاه شهید رجایی

یکشنبه 01 دی 1398
بازدید: 269 بار

 

متخصصان نیروگاه شهید رجایی، والوهای دستی و موتوری آسیب دیده در واحدهای سیکل ترکیبی این نیروگاه را بازسازی کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهنام کریمی مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در خصوص تعمیرات و بازسازی انواع والوهای دستی و موتوری نیروگاه گفت: با توجه به ضرورت استفاده از ظرفیت های داخلی به منظور افزایش سطح بهره وری در معاونت تعمیرات سیکل ترکیبی، متخصصان تعمیرات مکانیک این معاونت، اقدام به بازسازی انواع والوهای دستی و موتوری آسیب دیده در واحدهای نیروگاه نمودند.

 بهنام کریمی افزود: این والو ها که در اندازه های 2/1 تا 2 اینچ در نیروگاه سیکل ترکیبی استفاده می شود، طی کارکرد طولانی، دچار آسیب شده و کارایی آن پایین می آید؛ از این روی پس از بررسی های تخصصی، برآن شدیم تا این تجهیزات، در داخل و از سوی متخصصان این امور، بازسازی و تعمیر شود.

مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در ادامه بیان داشت:  با استفاده از الکترود های مناسب، این والوها بازسازی می شود؛ به گونه ای که والوهای بازسازی شده، از نمونه شرکتی آن نیز مقاومتر می گردد.

وی در پایان اشاره نمود: با تلاش کارکنان این امور درساخت ابزار مخصوص، زمان  تعمیر این نوع والو ها به یک دهم کاهش پیدا کرده، به طوری که تاکنون با توجه به صرفه جویی زمانی، بیش از 400 عدد از این نوع والو ها بازسازی و در واحدها نصب شده است.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید