x
شعار سال

بازدید مدیران صنعت برق کشورعراق از نیروگاه

سه‌شنبه 02 مهر 1398
بازدید: 321 بار

هیاتی متشکل از مدیران صنعت برق عراق، به اتفاق کارشناسان شبکه برق کشورمان از نیروگاه شهید رجایی بازدید نمودند.

هیاتی متشکل از مدیران  صنعت برق عراق، به اتفاق کارشناسان شبکه برق کشورمان از نیروگاه شهید رجایی بازدید نمودند. 
به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، قائم مقام مدیرعامل نیروگاه، در تشریح عملکرد و سهم این نیروگاه در تامین انرژی الکتریکی شبکه سراسری برق گفت: نیروگاه شهید رجایی با تولید سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی و تامین برق حدود 4 درصد از نیاز شبکه سراسری، نقش مهمی در پایداری این شبکه بر عهده دارد. 
ابوالفضل موتاب ها قائم مقام مدیرعامل به استفاده از ظرفیت های داخلی برای تامین نیازهای فنی این نیروگاه اشاره کرد و افزود: دانش فنی لازم و وجود متخصصان باتجربه در صنعت برق کشور به ویژه در این نیروگاه موجب شده است تا بخش زیادی از اقلام و قطعات مصرفی واحدها در داخل و با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی تامین شود. 
قائم مقام مدیرعامل در ادامه به طرح های عملی مرتبط با کاهش مصرف آب پرداخت و بیان داشت: ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی و اهمیت مدیریت مصرف آب موجب شد تا متخصصان نیروگاه طرح هایی برای کاهش مصرف آب در واحدهای سیزده گانه این شرکت، عملیاتی نمایند که نتایج پیاده سازی این طرح ها در کاهش قابل توجه مصرف آب در سال های اخیر به ویژه در 6 ماهه امسال، مشهود و چشمگیر است؛ به طوری که میزان مصرف آب از حدود130 لیتر به ازای هر مگاوات تولید برق  در سال های گذشته، به حدود 86 لیتر به ازای هر مگاوات در 6 ماهه امسال رسیده است. 
در ادامه پرسش هایی از سوی هیات عراقی در خصوص کنترل فرکانس و فرآیند بکارگیری آن در نیروگاه مطرح شد که از سوی معاونان تعمیرات و بهره بردای نیروگاه به آن ها پاسخ داده شد. 
در پایان، هیات عراقی با حضور در اتاق فرمان نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی، با ساختار و عملکرد واحدهای سیزده گانه این نیروگاه آشنایی بیشتری یافته و در ادامه از فرایند تعمیرات واحد شماره 4 بخاری و تجهیزات بویلر بازدید نمودند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید