x
شعار سال

بازدید فرماندار شهرستان آبیک از نیروگاه شهید رجایی

سه‌شنبه 03 دی 1398
بازدید: 242 بار

 

فرماندار آبیک به همراه مسئولان ارشد این شهرستان از واحدهای نیروگاه شهید رجایی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، شهرام احمدپور فرماندار آبیک به همراه هیاتی از مسئولان ارشد این شهرستان، از فرآیند تعمیرات واحد شماره 5 گازی، اتاق های فرمان، بویلر ها و دیگر تاسیسات واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی، بازدید نمود.

علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی، به تشریح فرآیند تولید برق در واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی پرداخت و با اشاره به ضرورت انجام تعمیرات واحدها، این فعالیت ها را برای کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی، ضروری دانست.

در ادامه، علی فرهور با اشاره به وضعیت سوخت مصرفی در نیروگاه، سوخت گاز طبیعی را اولویت مصرف در واحدهای سیزده گانه معرفی کرد.

مدیرعامل نیروگاه در این بازدید به میزان تولید نیروگاه که سالانه حدود 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی است اشاره کرد و سپس در خصوص مصرف آب در نیروگاه بیان داشت: با توجه به ضرورت صیانت از محیط زیست، متخصصان این نیروگاه در طی چند سال گذشته، اقدام به پیاده سازی روش های نوین مدیریت مصرف آب نموده اند؛ به طوری که در 9 ماهه سال جاری، میزان مصرف آب در واحدهای سیزده گانه، به کمترین مقدار خود در طول عمر بهره برداری این نیروگاه رسیده است.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید