x
شعار سال

اگر مقاومت کنیم قطعا پیروزیم

شنبه 06 مهر 1398
بازدید: 325 بار

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی سردار صابری جانشین سپاه محمدرسول ا...(ص) تهران، در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، سردار صابری به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با اشاره به تنگناهای اقتصادی دوران جنگ و مقاومت مردم مقابل هجوم رژیم بعثی عراق به کشورمان یادآور شد: جنگ در زمانی به کشور عزیزمان تحمیل شد که به دلیل وقوع انقلاب اسلامی و خروج بسیاری از فرماندهان نظامی وابسته به رژیم پهلوی از ارتش، متحمل فشارهای زیادی بودیم؛ به طوری که در پاسخ به شلیک موشک ها و توپ باران شهرهای مرزی خود، قدرت پرتاب موشک و مقابله به مانند دشمن، نداشتیم؛ اما آن چه که موجب ایستادگی ما مقابل دشمن سراپا مسلح شد، قدرت ایمان و شورِ عقلانی رزمنده های ما بود که تا پای جان، ایستادند تا دشمن نتواند حتی یک وجب از خاک ما را به تصرف خود درآورد.

جانشین سپاه محمدرسول ا...(ص) افزود: در جنگ تحمیلی، ایران مقابل 35 کشور ایستاد؛کشورهایی که از پیاده نظام تا لجستیک و ادوات نظامی و  زرهی صدام را تامین نمودند؛ تا آن جا که با در اختیار گذاشتن بمب های شیمیاییمدرن آلمانی و یا تحویل هواپیماهای جنگنده و بمب افکن میراژ فرانسوی به عراق، صدام اعلام نمود که جنگ به زودی به نفع عراق به پایان می رسد، در حالی که پایان جنگ، برخلاف انتظار دشمن و پشتیبانانش، آن شد که دیدیم و فراموش نخواهیم کرد که رمز آن پیروزی، مقاومت و نقش ایمان بود.

ایشان در ادامه یادآور شد: نشانه های ایمان و مقاومت رزمندگان را می توان آن جا یافت که در زمان عملیات والفجر 8، هنگامی که برای عبور از رودخانه خروشان اروند، به غواصان زیادی نیاز داشتیم، 2 هزار بسیجی با ایمان، داوطلب شده و پس از آموزش های سخت و طاقت فرسا، توانستند شهر «فاو» را تصرف نمایند؛ یا آن هنگام که نیاز به انجام عملیات در دشت شلمچه بود، همان بسیجی ها در دمای بالای 58 درجه سانتی گراد و بدون سنگر و در دشت بدون حفاظ، مقابل ارتش صدام، ایستادگی جانانه کردند.

سردار صابری در پایان، با یادآوری فعالیت های گسترده ی استکبار جهانی علیه کشورمان، امروزه را هم به مانند دوران دفاع مقدس دانست و عبور موفقیت آمیز از شرایط کنونی را مقابله با شیطنت های استکبار و مقاومت همه جانبه ی مردم در برابر آن دسیسه ها دانست.

گفتنی است در ابتدای حضور میهمانان، سردار صابری به همراه معاونان شرکت، از اتاق فرمان، برج های خنک کننده، واحدهای در دست تعمیر، بازدید نموده و با فرآیند تولید برق در نیروگاه شهید رجایی آشنا شد.

 شایان ذکر است به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به منظور پاسداشت مقام ایثارگران و خانواده معظم شهدا، از همکاران ایثارگر، رزمنده و فرزندان شهدای نیروگاه، تجلیل شد.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید