x
شعار سال

انجام 1300 فعالیت تعمیراتی در یک سال گذشته

پنجشنبه 23 مرداد 1399
بازدید: 374 بار

 
❇️متخصصان تعمیرات تاسیسات عمومی و شیمی نیروگاه شهید رجایی توانستند با انجام 1300 فعالیت تعمیراتی در یک سال گذشته، رکورد تازه ای به ثبت برسانند. 
🎤به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حسن آزاد مرد مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار در تشریح فعالیت های کارکنان تاسیسات عمومی و شیمی این امور گفت: این اداره با بهره گیری از متخصصان با تجربه توانست در یک سال گذشته، 1300 فعالیت تعمیراتی در واحدهای 250 مگاواتی نیروگاه را با موفقیت به انجام برساند. 
🟢آزادمرد افزود: انجام این حجم از تعمیرات، در حالی از سوی متخصصان اداره تاسیسات عمومی و شیمی نیروگاه بخار انجام شد که علاوه بر آن، کارکنان این حوزه، فعالیت های تعمیراتی جانبی را هم عهده دار بودند که در این میان، تعمیر و راه اندازی واحد هیدروژن سازی سایت انرژی های تجدید پذیر طالقان، مشارکت در تعمیر اساسی 2 دستگاه دیزل ژنراتور آمادگاه نیروی زمینی ارتش در شهرستان آبیک، تعمیر دیزل ژنراتورهای حوزه رنگ و پوشش نیروگاه، تعمیر و بازسازی سیستم یخ ساز کانتین غذاخوری و ...، بخشی از این اقدامات بود که به انجام رسید. 
🟢مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخارادامه داد: از دیگر فعالیت های شاخص متخصصان اداره تاسیسات عمومی و شیمی این نیروگاه، بهینه سازی سیستم هواساز کارگاه بخار بود که در حرکتی موفقیت آمیز، توانستند سیستم تهویه مطبوع مبتنی بر خنک کاری با آب را به سیستم هوارسان با «کویل» سرد تبدیل نمایند که این حرکت، علاوه بر حذف مصرف آب از چرخه فعالیت سیستم هواساز و کاهش قابل توجه مصرف انرژی، به دلیل بکارگیری سیستم فیلتراسیون در آن، موجب افزایش کیفیت هوای تهویه هم شده است. 
🟢آزادمرد با اشاره به دیگر فعالیت های انجام شده از سوی متخصصان این اداره بیان داشت: تصفیه 1700 لیتر روغن بکاررفته در دیزل ژنراتور شماره 2 از طریق سانتریفیوژ، از دیگر اقدامات این حوزه است که تصفیه آن موجب زدودن ذرات سنگین معلق از آن و همچنین موجب کاهش هزینه های ناشی از تعویض روغن این دستگاه شده است. 
🟢بهره گیری از ظرفیت های داخلی و استفاده از تجربه و دانش متخصصان نیروگاه در انجام فعالیت های تعمیراتی، صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های جاری در پی داشته است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید