x
شعار سال

انجام کار با کمترین نقص از توصیه های پیامبر گرامی اسلام(ص) است

دو‌شنبه 04 آذر 1398
بازدید: 236 بار

 

رییس حوزه های علمیه استان قزوین، دقت در اجرای بدون نقص در کارها را توصیه پیامبر گرامی اسلام(ص) و از ویژگی های مومنان راستین دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا، رییس حوزه های علمیه استان قزوین که به مناسبت هفته بسیج در نیروگاه حضور داشت، با اشاره به سبب صدور حدیث نبوی در خصوص دقت در انجام کارها گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) به هنگام تشییع پیکر «سعدبن معاذ» از صحابه آن حضرت و زمانی که قبر آن مرحوم را برای دفن پیکرش، مرتب می کرد، در پاسخ به نگاه پرسش گرتشییع کنندگان از انجام این عمل، دقت در انجام مسئولیت ها و سعی در اجرای صحیح کارها را نشانه مومن راستین دانست و فرمود: (خداوند رحمت کند مومنی را که در انجام کاری که بر عهده گرفته است، آن را بدون نقص و کامل انجام دهد).

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا در تفسیر این سخن گوهربار پیامبر گرامی اسلام(ص) و تاثیر تفکر بسیجی از این سخن معنوی، افزود: این سخن در تمام وجوه زندگی آدمی کاربرد دارد و کسی که سبک و سیاق بسیجی دارد، دارای ویژگی های مشخصی است که متاثر از این گفته پیامبر(ص) است؛ گفته ای که با اندیشه در آن می توان پی برد که حتی در انجام کم اهمیت ترین کارها نیز همانند الگویی، کاربرد دارد.

رییس حوزه های علمیه استان قزوین در تبیین اهمیت این سخن پیامبر(ص) و تاثیر آن بر شکوفایی جامعه اسلامی بیان داشت: این روش می باید در تمام وجوه زندگی، به مانند الگوی رفتاری باشد، به گونه ای که اگر دارای چنین سیره ای باشیم، منجر به آن خواهد شد که اطرافیان نیز آن را فراگیرند.

ایشان ادامه داد: کسی که وظایفش را بدون نقص در محل کارخود انجام می دهد، در حقیقت، عمل به امری معروف کرده است، که نه به زبان، بلکه به عمل، دیگران را دعوت به آن رفتار نموده است و چنین دعوتی و عملی، قابل ستایش خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا در پایان، ابراز امیدواری کرد با اشاعه این سیره نیک پیامبر(ص) در انجام صحیح کارها، مشمول دعای ایشان باشیم، چنان که در این حدیث نبوی آمده است.

در پایان مراسم گرامیداشت هفته بسیج، رییس حوزه های علمیه استان قزوین با حضور در اتاق فرمان نیروگاه بخار و بازدید از تجهیزات کنترلی واقع در آن، با فرآیند تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه شهید رجایی آشنا شد.

در حاشیه این بازدید، صدا و سیمای مرکز استان قزوین با انجام مصاحبه ای با حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا، گزارشی از مراحل مختلف این مراسم و بازدید، تهیه نمود.

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید