x
شعار سال

انجام تعمیرات اساسی CWP واحد 250 مگاواتی نیروگاه شهید رجایی

سه‌شنبه 26 آذر 1398
بازدید: 260 بار

 

تعمیرات اساسی تجهیز CWP واحد شماره 2 بخاری نیروگاه شهید رجایی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، محمدرضا اکبری مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار در توضیح فرآیند تعمیرات CWP واحد شماره 2 بخاری گفت: همزمان با اجرای برنامه های تعمیرات اساسی الکتروموتورهای 6/6 کیلوولت و پمپ های آن، تجهیز CWP واحد شماره 2 بخاری هم تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت که با انجام فعالیت های مربوطه، تعمیرات تجهیز فوق به پایان رسید.

مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار افزود: به منظور انجام تعمیرات اساسی در تجهیز CWP، یاتاقان ها و مکانیکال سیل ها، مونتاژ و پس از بیرون آوردن پوسته داخلی و مونتاژ آن به همراه روتور این تجهیز، عملیات جوش کاری و بازسازی پوسته داخلی به انجام رسید.

محمدرضا اکبری در ادامه بیان داشت: پس از تعمیرات و بازسازی قطعات این تجهیز، عملیات مونتاژ و سپس، واشرکشی و در نهایت، الایمنت بین پمپ و هیدروکوپلینگ، انجام شد.

مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار ادامه داد: در فرآیند تعمیرات اساسی CWP، موقعیت محوری پمپ این تجهیز، تنظیم و مهره قفل کن SLEAVE یاتاقان آن که برای اولین بار از سوی متخصصان کارگاه نیروگاه بخار، ساخته شده است، تعویض شد.

تعمیرات واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی از پایان شهریور امسال، آغاز شده که با 17 برنامه تعمیراتی، تا پایان اردیبهشت سال آینده، ادامه خواهد داشت.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید