x
شعار سال

انجام بازدیدها و تست های الکتریکی واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی

پنجشنبه 28 فروردین 1399
بازدید: 273 بار

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حمیدرضا صفایی زاده مدیر امور الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی، با تشریج اقدامات این امور در انجام برنامه تعمیرات نیمه سنگین واحد شماره یک بخاری گفت: با خروج واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی، متخصصان امور الکتریک با هدف آماده سازی این واحد برای تولید برق پایدار، بازدیدهای فنی و انجام تست های لازم را در انواع تجهیزات الکتریکی آن آغاز نمودند.

صفایی زاده در خصوص بازدید از ژنراتور این واحد بیان داشت: ژنراتور از تجهیزات مهم واحدها است؛ از این روی بازدیدها و انجام تست های فنی برای پیشگیری از حوادث احتمالی در این تجهیز مهم، از فعالیت های اصلی این حوزه بوده و در صدر برنامه های تعمیرات امور الکتریک قرار دارد که در این دوره نیز با خارج کردن روتور و جداسازی آن از استاتور، عملیات بازبینی و سرویس کاری آن در حال انجام است.

 مدیر امور الکتریک نیروگاه سیکل ترکیبی افزود: از اقدامات مهمی که در هر دوره برنامه های تعمیرات اساسی و نیمه سنگبن واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی از سوی این امور انجام می شود، علاوه بر ژنراتور، بازدید از ترانسفورماتورهای اصلی، یونیت و کمکی به همراه بازدید از انواع الکتروموتورها، فن ها، پمپ ها، همچنین بازدید و سرویس کلیدها و باس بارهای سوییچ گیر 6/6 کیلوولت نیز به انجام می رسد که هم اکنون در واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی، این اقدامات، عملیاتی شده و در حال اجرا است.

صفایی زاده در ادامه بیان داشت: تعویض باتری های اسیدی این واحد نیز دیگر فعالیتی است که اکنون 70 درصد این پروژه از سوی متخصصان امور الکتریک با هدف بروز رسانی این تجهیزات انجام شده است.

واحد شماره یک بخاری سیکل ترکیبی هم اکنون برای انجام تعمیرات نیمه سنگین، از مدار تولید خارج بوده و از سوی متخصصان الکتریک، مکانیک و ابزاردقیق این نیروگاه، تحت تعمیرات قرار گرفته است.

همکارانی که در این دوره از فعالیت های تعمیراتی حضور دارند:

حمید رضا صفایی زاده، میثم درخشان، جانعلی علیزاده، محمدرضا نیلی، مظاهر شریفی، مجتبی نبوی، باقر آقابیگی، شهریارحق گو، کریم عارف نیا، حسین راستگو، رحیم معاریف غیاثوند

 

 

 

 

 

لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید