x
شعار سال

افزایش 3 درصدی میزان آمادگی واحدهای این نیروگاه در سال جاری

دو‌شنبه 25 تیر 1397
بازدید: 126 بار

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهیدرجایی از افزایش میزان آمادگی واحدهای این نیروگاه در 3 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علی فرهور مدیرعامل این شرکت در تشریح میزان آمادگی واحدهای نیروگاه گفت: هر ساله با توجه به پیش بینی افزایش مصرف برق در فصل گرم تابستان، برنامه ریزی های گسترده ای برای انجام فعالیت های مختلف تعمیراتی داریم که تمامی آن از سوی کارکنان و متخصصان این شرکت صورت می گیرد.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی با اشاره به بهبود برخی شاخص های تولید در این نیروگاه اظهار داشت: انجام تعمیرات به موقع واحدها در سال گذشته که تا اردیبهشت امسال تداوم داشت و همچنین رعایت استانداردهای بهره برداری از سوی کارکنان این شرکت، موجب بهبود شاخص های تولید شده است که بررسی وضعیت آماری این شاخص ها نشان می دهد در 3 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته، میزان آمادگی واحدها 3 درصد رشد داشته است که با توجه به بروز خشک سالی، کمبود آب و افزایش مصرف برق، نیروگاه شهید رجایی توانسته است به تعهد تولید خود در 3 ماهه جاری عمل نماید.

ایشان در ادامه توضیحات خود افزود: امسال متاسفانه شاهد افت 41 درصدی بارندگی ها در حوزه آبریز مربوط به سدهای تولید برق بوده ایم که این پدیده موجب شده تا میزان تولید انرژی نیروگاه های برق آبی با کاهش قابل توجهی نسبت به سال های گذشته روبرو شود. بنابراین آمادگی نیروگاه های حرارتی برای تولید برق در این شرایط حساس، از اهمیت فراوانی برخوردار است که خوشبختانه در نیروگاه شهید رجایی توانسته ایم با تلاش و پشتکار شبانه روزی کارکنان و اعمال روش های مطلوب در تعمیرات و بهره برداری، در 3 ماهه اول سال جاری، شاهد کاهش 50 درصدی خروج اضطراری واحدها باشیم. در واقع اهمیت بهبود این شاخص در این است که با توجه به افت قابل توجه تولید برق در نیروگاه های برق آبی، همچنین افزایش دمای هوا و روند رو به رشد تقاضای مصرف برق به ویژه در فصل گرم تابستان، آمادگی نیروگاه ها و  پایداری تولید انرژی، اهمیت بسیار حیاتی در تامین برق مردم عزیز دارد که خوشبختانه این موضوع در تمامی نیروگاه های حرارتی مورد توجه جدی قرار دارد.

علی فرهور در خصوص شاخص مصرف آب اظهار داشت: کارکنان نیروگاه علاوه بر عمل به تعهد تولید برق، با بکارگیری روش های نوین، از میزان مصرف آب در واحدهای نیروگاه کاسته اند، به طوری که با اعمال این روش ها توانستند در 3 ماهه سال جاری، به میزان 3 درصد در مصرف آب نسبت به سال گذشته بهبود بخشند.

میزان مصرف داخلی از دیگر شاخص هایی است که مدیرعامل نیروگاه دراین باره افزود: کاهش مصرف برق از ضروریاتی است که یکایک شهروندان گرامی می باید نسبت به رعایت آن، متعهد باشند تا با کاستن از فشار بر تجهیزات برقی در پست های توزیع، از میزان خاموشی ها در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای جنوبی کشور کاسته شود؛ از این روی، با رعایت سیاست کاهش مصرف داخلی، در 3 ماهه امسال، شاهد کاهش 5 درصدی در این شاخص نسبت به سال گذشته بودیم.

مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی در پایان از مصرف کنندگان انرژی الکتریکی درخواست نمود، با رعایت الگوی صحیح مصرف و کاهش حدود 10 درصدی مصرف برق، علاوه بر کمک به پایداری شبکه تولید برق، مردم خوبمان در استان های جنوبی کشور را هم یاری رسان باشیم.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR