x
شعار سال

افزایش راندمان سیستم هواساز واحدهای بخاری

پنجشنبه 07 شهریور 1398
بازدید: 47 بار

راندمان سیستم هواساز واحدهای 250 مگاواتی نیروگاه با استفاده از پوشش مناسب در کانال های تهویه هوای مطبوع، افزایش یافت.
 
راندمان سیستم هواساز واحدهای 250 مگاواتی نیروگاه شهید رجایی با استفاده از پوشش مناسب در کانال های تهویه هوای مطبوع، افزایش یافت. 
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، راندمان سیستم هواساز واحدهای 250 مگاواتی نیروگاه که به دلیل استهلاک عایق آن، کاهش یافته بود، پس از نوسازی عایق ها و ترمیم سیستم، دوباره افزایش یافت. 
بنا به این گزارش، پوشش عایقی کانال های سیستم هواساز واحدهای بخاری نیروگاه از جنس پشم شیشه‌ی فویل‌دار است که با گذشت بیش از 2 دهه از کارکرد آن، دچار پوسیدگی و کاهش راندمان شده بود، بنابراین با بررسی ها و هماهنگی های انجام شده از سوی گروه مکانیک معاونت مهندسی، پوشش عایق این سیستم با نوع جدید، تعویض و کارکرد آن به حالت عادی بازگشت. 
تداوم تولید برق پایدار برای کمک به صیانت از شبکه سراسری تولید انرژی الکتریکی، نیازمند بکارگیری سیستم های مختلف کمکی برای ایجاد شرایط مطلوب در واحدهای نیروگاهی است؛ از این روی استفاده از سیستم هواساز از راه های حفظ شرایط مناسب در نیروگاه ها است تا با محافظت از تجهیزات و ایجاد محیط مناسب، شرایط تولید انرژی بهینه را فراهم سازد. 
گفتنی است با تعویض پوشش عایقی مناسب در کانال های تهویه هوای مطبوع نیروگاه بخار، علاوه بر بهینه سازی سیستم هواساز، از ورود ذرات معلق به محیط هم جلوگیری می شود.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR