x
شعار سال

اختصاص سهمیه سوخت گاز هیچ گونه ارتباطی به نیروگاه ندارد

یکشنبه 25 خرداد 1399
بازدید: 269 بار


به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حجت الاسلام والمسلمین حسینی میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک در خطبه های نمازجمعه شهرستان آبیک، با بیان این موضوع که آلودگی هوای این شهرستان ارتباطی به نیروگاه شهید رجایی ندارد گفت: این که در سطح منطقه آبیک دارای آلودگی هوا هستیم، ارتباطی به نیروگاه شهید رجایی ندارد. در واقع نیروگاه در مقابل دریافت سوخت، انرژی الکتریکی تولید می کند. حال زمانی که به نیروگاه، سهمیه سوخت گاز طبیعی اختصاص یابد، آلودگی کمتری هم خواهیم داشت. 
 حجت الاسلام والمسلمین حسینی میرامینی افزود: الان وضعیت به گونه ای است که تولید نفت ما بالاست، نفت ما را هم نمی خرند. حدود 30 درصد از تولید پالایشگاه ها هم تبدیل به مازوت می شود. از طرفی، امکان صادرات مازوت را هم نداریم، نمی توانیم انبار کنیم و یا تولید نفت خام را متوقف کنیم، چرا که توقف تولید نفت موجب هزینه های بسیار گزافی برای راه اندازی دوباره چاه های نفت می شود. بنابراین دولت تحت فشار است که مازوت تولید شده در پالایشگاه ها را چه کار کند. 
وی ادامه داد: مدیریت نیروگاه شهید رجایی برای تداوم تولید برق، تابع دستورات دیسپاچینگ ملی است و هیچ گونه دخالتی در تصمیم گیری برای اختصاص سهمیه سوخت گاز طبیعی ندارد. ما از مدیران ارشد استانی می خواهیم به دلیل نزدیکی نیروگاه به شهر آبیک، رایزنی کنند سهمیه سوخت گاز نیروگاه را بالاتر ببرند. 
امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به جایگاه مهم نیروگاه شهید رجایی افزود: این نیروگاه با تولید انرژی الکتریکی، حدود 4 درصد از نیاز مصرف کنندگان برق را تامین می کند که این موضوع نشان از نقش مهم نیروگاه شهید رجایی در توسعه اقتصادی به ویژه در منطقه دارد و بنده در جریان هستم که با چه سختی این تولید انجام می شود. بنابراین تقاضا دارم در خصوص معادن و صنایع، منصفانه قضاوت شود و شهروندان که از وضعیت آلودگی هوا گلایه مند هستند، گلایه خود را به سمت این مجموعه ها نشانه نروند. در واقع اگر سهمیه سوخت گاز نیروگاه افزایش یابد، از آلودگی هوا هم کاسته خواهد شد. 
حجت الاسلام حسینی میرامینی ادامه داد: بنده شهادت می دهم این نیروگاه چه در عرصه تولید برق، چه در عرصه انقلاب و کمک رسانی به محرومان و دیگر فعالیت های اجتماعی، خالصانه و صادقانه عمل کرده است. در مناسبت های مختلف، دیده ایم که مدیریت و کارکنان نیروگاه در عرصه های اجتماعی و فرهنگی با لباس فرم و متحدالشکل که نشان از اتحاد و یکپارچگی مدیریت و کارکنان این مجموعه است، حضور داشته اند؛ اتحادی که برگرفته از دیدگاه خالصانه مدیریت و مجموعه این نیروگاه بزرگ است. 
مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی به همراه مدیر روابط عمومی این شرکت، در مراسم این هفته نماز جمعه شهرستان آبیک حضور داشتند.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید