x
شعار سال

آماده سازی واحدهای نیروگاه شهیدرجایی

سه‌شنبه 04 تیر 1398
بازدید: 57 بار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهنام کریمی مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی، با اشاره به ضرورت آمادگی واحدهای نیروگاه برای تولید برق پایدار به ویژه در فصل تابستان گفت: کارکنان تعمیرات این نیروگاه  برای دستیابی به هدف تولید پایدار، فعالیت ها و اقدامات موثری به طور شبانه روزی در این خصوص انجام می دهند.
مدیر امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی افزود: به دلیل شرایط دمایی بالا و وجود گرمای شدید در برج های خنک کننده، فعالیت های مربوط به رفع نشتی ها در این سازه ها به ساعات شب، موکول شده است تا گرمای شدید ساعات روز بر روند انجام این اقدامات، تاثیر نداشته باشد.
بهنام کریمی در ادامه بیان داشت: یکی از اقدامات اساسی در آماده نگاه داشتن واحدها، رفع نشتی از پیک کولرهای برج های خنک کننده است؛ چرا که این سازه ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از محدودیت تولید برق ناشی از افت خلاء در کندانسور واحدهای بخاری به ویژه در فصل گرم سال دارد؛ از این روی کارکنان این امور با تمام توان خود، به شناسایی و رفع هرگونه ایراد احتمالی در این تجهیزات و سازه ها می پردازند.
مدیر امور تعمیرات مکانیک نیروگاه سیکل ترکیبی در پایان با اشاره به دیگر اقدامات این امور در خصوص آماده سازی واحدها اظهار داشت: بازسازی یک دستگاه فیدپمپ بویلر، سرویس و تعمیر نازل های سوخت واحدهای گازی، تعمیر و بازسازی گیربکس پیک کولر، تعمیر و بازسازی والوهای دستی و موتوری واحدهای بخاری، تعمیر سیستم های خنک کاری سوییچگیر واحد شماره 3 و ... بخشی از فعالیت های دیگری است که به منظور آماده سازی واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی برای تولید برق پایدار در تابستان، از سوی کارکنان تعمیرات این شرکت انجام شده و یا در حال اقدام است.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR