x
شعار سال

آغاز تعمیرات اساسی و RI واحد شماره 2 گازی نیروگاه شهید رجایی

دو‌شنبه 14 مهر 1399
بازدید: 191 بار

واحد شماره 2 گازی نیروگاه شهید رجایی قزوین به منظور انجام تعمیرات اساسی و RI کمپرسور از مدار تولید برق خارج شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در تداوم اجرای برنامه های تعمیرات واحدهای سیزده گانه نیروگاه، واحد شماره 2 گازی از مدار تولید، خارج و در دست تعمیرات قرار گرفت.
تعویض پره های ثابت و متحرک کمپرسور، تعویض پیچ های متصل کننده دیسک ها و محور اصلی (تایرود) و بازدید از قطعات مسیر گاز داغ و تعویض قطعات معیوب محفظه احتراق، از مهم ترین اقداماتی است که در این دوره از برنامه های تعمیراتی از سوی متخصصان امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی انجام می شود.
در تعمیرات اساسی و RI این واحد، بازدید از اگزوز و جوشکاری دیواره های آن، رفع نشتی ها، بازدید از تجهیزات کمکی واحد، همچنین بازدید از کوپه ژنراتور و دمونتاژ روتور آن، بازدید از یاتاقان های شماره 4 و 5 ، به همراه بازدید از تجهیزات جانبی بویلر و بازسازی انواع والوهای دستی، موتوری و کنترل والو و بازدید از تمام لوله های بویلر برای رفع نشتی از آن، از دیگر اقدامات مهمی است که امور تعمیرات مکانیک سیکل ترکیبی به انجام خواهد رساند.
تعمیرات، سرویس کاری و بازدید از ترانسفورماتورها، بازدید و تعمیرات تجهیزات الکتریکی و ابزاردقیقی و تست انواع کارت های ابزاردقیقی، از دیگر برنامه های تعمیراتی است که از سوی متخصصان الکتریک و ابزاردقیق این نیروگاه انجام می شود.
لطفا نظرات خود را در مورد این خبر با ما درمیان بگذارید