x
شعار سال

❇️ انجام تعمیرات واحد شماره یک گازی در کوتاه ترین زمان

Monday, August 16, 2021
بازدید: 515 بار

🟡 واحد شماره یک گازی نیروگاه شهید رجایی، پس از انجام تعمیرات در کوتاه ترین زمان ممکن، دوباره به مدار تولید برق بازگشت.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، بهمن غنوی معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی این شرکت گفت: واحد شماره یک گازی این نیروگاه که به منظور رفع اشکال از یاتاقان شماره 3 توربین آن از مدار تولید خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات در کم ترین زمان ممکن، دوباره به مدار تولید برق پیوست.
❇️ غنوی افزود: متخصصان نیروگاه شهید رجایی، یاتاقان شماره 3 توربین این واحد را که در اثر اشکال ایجاد شده، دمای ترموکوبل های آن از حد نرمال بهره برداری بالا رفته بود، دمونتاژ کرده و با توجه به آسیب های بیشتر به ویژه بر روی شفت «ژورنال» توربین، پس از تعویض «پد» های یاتاقان و انجام تنظیم آن، اشکال به وجود آمده را برطرف کردند.
✴️ معاون تعمیرات و نگهداری نیروگاه سیکل ترکیبی در ادامه بیان داشت: با توجه به خروج این واحد نیز همزمان، بازدید تجهیزات و قطعات ژنراتور، بیوت والو ها، جرقه زن ها، رفع نشتی های جزئی و... در سه حوزه (مکانیک ، الکتریک، ابزاردقیق) در شرایط سخت محیطی و گرمای زیاد صورت پذیرفت تا این واحد پس از انجام تعمیرات، از آمادگی بالایی برای تولید برق، برخوردار باشد.
✳️ واحد شماره یک گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی در تاریخ 24مرداد ماه از مدار تولید خارج و در کوتاه ترین بازه زمانی و پس از انجام تعمیرات، راه اندازی و روز 25مرداد با هدف کمک به تامین برق پیک تابستان، پس از هماهنگی با مرکز کنترل دیسپاچینگ به شبکه سراسری تولید انرژی الکتریکی بازگشت.
لطفا نظرات خود را در مورد این News با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR