x
شعار سال

سیستم پایش زیست محیطی نیروگاه شهید رجایی با ابتکار متخصصان این شرکت، بروز رسانی شد.

Thursday, February 18, 2021
بازدید: 896 بار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، حمید کاتبی رییس گروه ابزاردقیق نیروگاه با اشاره به این فعالیت گفت: در پی ایجاد اشکال در سیستم قدیمی پایش زیست محیطی نیروگاه و عدم دسترسی به قطعات لازم برای تعمیر آن به دلیل اعمال تحریم ها و همچنین به علت عدم پشتیبانی فنی کشور سازنده، گروه ابزاردقیق معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت، با استفاده از ظرفیت های موجود و با تکیه بر دانش و تخصص خود، اقدام به طراحی و پیکربندی مالتی پلکسر این سیستم نمود.
❇️کاتبی افزود: با این اقدام، علاوه بر پایداری عملکرد سیستم پایش زیست محیطی نیروگاه، صرفه جویی قابل ملاحظه ای هم در هزینه های تعمیرات این سیستم به عمل آمد.
❇️رییس گروه ابزاردقیق نیروگاه شهید رجایی در تشریح اقدامات این گروه در بروزرسانی سیستم پایش آنلاین زیست محیطی نیروگاه بیان داشت: این پروژه با تلاش بهروز قیاسی کارشناس این گروه انجام شد که در ابتدا برای ساخت مالتی پلکسر، ورودی و خروجی های این سیستم مورد مطالعه قرار گرفت و در ادامه، کارت های الکترونیکی مالتی پلکسر مورد بررسی قرار گرفت.
🟢وی ادامه داد: مشخص نمودن لاجیک سیستم و تعیین تمام آلارم های آن، پیاده سازی ورودی – خروجی ها درPLC زیمنس سری 1200 و برنامه نویسی PLC با استفاده از نرم افزار TIA ، اقداماتی بود که از سوی گروه ابزاردقیق معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت برای بروز رسانی این سیستم انجام شد.
🟢کاتبی در ادامه، ضمن تشکر از امور تعمیرات ابزاردقیق بخار که در نصب تجهیزات و تعویض سیستم قدیمی با سیستم جدید همکاری نمود، اظهار داشت: تعمیر و یا تعویض آسان قطعات و استفاده از سخت افزارهایی که به راحتی قابل تهیه است، از مزیت های مهم سیستم جدید است.
❇️سیستم پایش زیست محیطی، پارامترهای گاز خروجی از دودکش نیروگاه را برای ارسال به سازمان حفاظت محیط زیست به طور لحظه ای اندازه گیری می کند.
لطفا نظرات خود را در مورد این News با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR