x
شعار سال

بکارگیری لامپ های کم مصرف «LED» درکارت های الکترونیکی

Wednesday, October 21, 2020
بازدید: 898 بار

لامپ های کم مصرف LED، جایگزین لامپ های با جریان مصرفی بالا در کارت های ابزاردقیقی واحد شماره 4 بخاری شد.
🎤به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، محمد پژوهش مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار در توضیح خبر بکارگیری لامپ های LED در واحدهای بخاری گفت: در ادامه طرح تعویض لامپ های رشته ای بکار رفته در کارت های ابزار دقیقی واحدهای 250 مگاواتی و جایگزینی لامپ های کم مصرف LED ، امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار اقدام به اجرای این طرح در تعداد 96 کارت الکترونیکی نمود.
❇️پژوهش با اشاره به فعالیت کارشناسان در انجام این طرح افزود: در این پروژه که با سرپرستی و اجرای فریدون پرچم، رییس اداره آزمایشگاه الکترونیک نیروگاه بخار انجام شد، تعداد 96 کارت ابزاردقیقی که هر یک دارای 2 عدد لامپ رشته ای بود، در طرح تعویض، مورد نظر قرار گرفت.
❇️تفاوت مصرف انرژی و مقایسه هزینه خرید لامپ های رشته ای با لامپ های LED، موضوع دیگری بود که مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه بخار در این باره بیان داشت: از دلایل مهم تعویض لامپ های رشته ای و جایگزینی آن با لامپ های LED، تفاوت جریان مصرفی آن ها است. به طوری که این میزان در لامپ های رشته ای، 22 میلی آمپر و در لامپ های LED، 5 میلی آمپر است که این تفاوت در کنار رقم قابل توجه 5 درصدی هزینه خرید لامپ های LED نسبت به هزینه خرید لامپ های رشته ای، اجرای طرح تعویض لامپ ها را از نظر اقتصادی، توجیه نموده است.
🟢لامپ های LED علاوه بر جریان مصرفی پایین، طول عمر بالایی داشته که موجب کاهش زمان تعمیرات در تعویض لامپ های سیگنالی کارت های الکترونیکی هم می شود
لطفا نظرات خود را در مورد این News با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR