x
شعار سال

برگزاری مانور اطفای حریق در نیروگاه شهید رجایی قزوین

Saturday, September 24, 2022
بازدید: 58 بار

آتش نشانان نیروگاه شهید رجایی در عملیات شبیه سازی اطفای حریق، آتش فرضی را مهار نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، علیرضا کیانبخش مدیر امور    HSE نیروگاه در تشریح خبر این مانور گفت: به منظور ارتقای سطح آمادگی اعضا و تیم های عملیاتی کمیته اجرایی مدیریت بحران به هنگام مواجهه با شرایط اضطراری، مانوری با محور مقابله با شرایط آتش سوزی در انبار مرکزی نیروگاه بخار  برگزار شد.

کیانبخش افزود: با فرض وقوع حریق در ساختمان انبار مرکزی و به دلیل گسترش فرضی آتش، امکان مهار آن با امکانات موجود، فراهم نبود که به همین دلیل با اعلام وضعیت اضطراری، تیم عملیاتی گروه ایمنی با تجهیزات لازم به محل وقوع حادثه اعزام شد.

 وی ادامه داد: طبق سناریوی تعریف شده، با ادامه آتش سوزی و عدم امکان مهار آن،کارکنان ایمنی همراه با فن تخلیه دود وارد عمل شدند که در ابتدا، آتشنشانان اقدام به جستجو در قسمت های مختلف ساختمان انبار نمودند تا نسبت به عدم حضور کارکنان در محل انبار مرکزی، اطمینان یابند. سپس گروه ایمنی اقدام به استقرار و راه اندازی فن دمنده و مکنده در قسمت درب ورودی ساختمان انبار کرده و با استفاده از لوله کشی از خودروی آتش نشانی، به مهار آتش پرداختند.  

کیانبخش  بیان داشت: به دلیل بالا رفتن دما در محل بروز آتش سوزی، یکی از اسپرینکلرهای حرارتی از مدار خارج و سیستم اطفاء اتوماتیک بمنظور مهار آتش سوزی در مدار قرار گرفته و در ادامه با اطلاع از مصدومیت یکی از کارکنان انبار مرکزی، این موضوع به مرکز بهداشت کار شرکت اعلام شد.

کیانبخش افزود:  با حضور تیم امدادی مرکز بهداشت کار، اقدامات اولیه در محل و سپس اقدامات لازم نسبت به انتقال فرد مصدوم به مرکز بهداشت کار صورت گرفت. همچنین بمنظور پیشگیری از گسترش حریق به سایر نقاط انبار مرکزی، کارکنان اداره ایمنی اقدام به جابه جایی سایر تجهیزات اشتعال زا از نزدیکی محل حریق نمودند و پس از انجام عملیات اطفاء و اطمینان از عدم بازگشت شعله، مهار آتش سوزی توسط فرمانده عملیات، اعلام وتیم های حاضر در میدان، محیط را پاکسازی نمودند.

گفتنی است، ارتقای سطح دانش و تجربه کارکنان گروه ایمنی و آتش نشانی در مواجهه با شرایط آتش سوزی، بررسی تجهیزات مورد نیاز جهت اقدام در شرایط مشابه، شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود و ...، از اهداف انجام این مانور بود که به دست آمد.

 

لطفا نظرات خود را در مورد این News با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR