x
شعار سال

بازگشت دوباره واحد شماره 4 گازی  نیروگاه شهید رجایی به مدارتولید برق

Thursday, January 13, 2022
بازدید: 282 بار

🔷️واحد شماره 4 گازی نیروگاه شهیدرجایی پس از انجام تعمیرات اساسی و RIکپرسور، دوباره به مدار تولید برق بازگشت.
✍️به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، ابوالفضل موتابها مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی در تشریح خبر فوق گفت: در ادامه ی برنامه های تعمیراتی واحد های سیزده گانه، واحد شماره 4گازی این نیروگاه که برای انجام تعمیرات اساسی و RI کپرسور از مدار تولید برق خارج شده بود، پس از پایان فعالیت های مربوطه، با موفقیت به مدار تولید برق بازگشت.
🔷️موتابها افزود: تمامی فعالیت های تعمیرات اساسی و RI این واحد در حوزه های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق از سوی متخصصان داخلی و نیروگاه به انجام رسید که حاصل این تلاش ها پس از حدود 100 روز با بازگشت دوباره این واحد به مدار تولید به ثمر نشست.
🔷️مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی  با اشاره به فعالیت های این دوره از تعمیرات بیان داشت: دمونتاژ و مونتاژ تجهیزات محفظه احتراق، پوسته توربین،کمپرسور و روتور توربو کمپرسور همچنین دمونتاژ و مونتاژ نازل ها و پره های توربین، تعمیرات کارگاهی و RI روتور کمپرسور و تست های غیر مخرب NDT، به همراه مونتاژ روتور ژنراتور و اندازه گیری های لازم و...، از مهم ترین  اقداماتی بود که ازسوی متخصصان امور مکانیک  به انجام رسید. 
🔷️موتابها ادامه داد: در حوزه الکتریک و ابزاردقیق هم تعمیرات اساسی الکتروموتور فن و پمپ های400ولت، استارتر هایMCC، بریکرهای 400ولت و6/6کیلو ولت، تست رله های حفاظتی 6/6کیلو ولت و400ولت، تعمیرات اساسی ترانس های اصلی، کمکی و استیشن، همراه با تعمیرات اساسی سیستم کنترل اسپید ترونیک، تنظیم و کالیبراسیون نشان دهنده ها، بازدید و تست  سنسورهای اعلام و اطفاء حریق تجهیزات،  و...، انجام شده است.
 
🔷️علاوه بر واحد شماره 4گازی که پس از پایان برنامه های تعمیراتی آن، به مدار تولید پیوست ، هم اکنون واحد شماره 3بخاری نیروگاه سیکل ترکیبی هم برای انجام تعمیرات نیمه سنگین، از مدارتولید خارج شده که در دست تعمیرات قراردارد.
لطفا نظرات خود را در مورد این News با ما درمیان بگذارید
PAM-CAPTCHA-GENERATOR